Sıra Sizde !

Sende Durma Harekete Başla !

Fitness merkezinden ne isteriz yada neden bir spor salonuna kayıt oluruz cevabı çok açık ‘’sağlıksızız’’ ve sağlıksız yaşıyoruz, Spa&Fit olarak birince önceliğimiz sizi geçici hevesler sokmak değil isteklerinizi dinliyoruz akademisyen fitness danışmanlarımızın vucud analizinize göre ihtiyaçlarınızı belirleyip sizin sağlık koşullarınıza göre size özel bir fitness ve spor egzersizi yapmanızı sağlıyoruz .
Sizden tek istediğimiz 168 saatlik bir haftada sadece 4,5 saatinizi sağlığınıza güzelliğinize ve kendinize ayırmanız geri kalanı biz profesyonel şekilde halledicez.

Kendini Geliştir !

Fitness Hakkında

Daha Fazla Kalori Yakmak

Temel kural gün içerisinde aldığınız kaloriden fazlasını harcamak işte bütün mesele bu, Eğer aldığımızdan fazlasını yakarsak vücudumuzdan yağ atmış oluruz ki atılan her bir gram yağ hayat enerjinizi artıracak.

Duruşunuzu Değiştirin

Malasef göbek bölgesinde oluşan yağ fazlalığı duruşunuzu da etkilemekte cardio egzersizleri ile atacağınız her gram yag ve fitness egzersizleri ile elde edeceğiniz kas kütlesi daha dik bir omurgaya sahip olmanıza yardımcı olacak ve kambur bir duruştan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Psikolojinizi Düzeltin

Dünyada yavaş yavaş insan oğlunun en çok kullandığı ilaçlar başında anti depresanlar gelmeye başladı hiçbir dış maddeye gerek kalmadan yapacağınız spor aktivitesi endofrin ve sretorin hormunuzu tetikleyim çok daha mutlu olmanıza yardımcı olacak.

Yaralanma Riskini Azaltın

Spa And Fit’de odak büyük kaslara sahip olmak ya da kasın enine kesitini büyütmek değil, vücudu güçlü “core” kasları ile stabilize etmek, performansı artırmak ve yaralanma riskini azaltmak üzeredir.

Sırt Ağrılarınızı Azaltın

Sırt ağrısı oldukça sık rastlanılan bir problemdir ve sırt ağrısı nedenleri oldukça çeşitlidir. Bu tür bir problem yaşandığında genellikle kişiler sadece dinlenmek isterler. Fakat hareket etmek de sırt ağrılarınızı üstesinden gelmeniz konusunda size yardımcı olabilir.

Stresi azalt

Egzersiz sadece vücudunuzu şekle sokmaz, aynı zaman zihninizi de şekle sokar. Sakin kalma yeteneği, daha iyi bir ruh hali, stresin ve endişenin azalması ile, egzersiz stresle mücadelede değerli bir araçtır.

1.

Fitness Kılavuzuna İlk Adım

Fitness egzersiz çalışmalrınızda ilk 4hafta ısınma süresi olarak hesaplarız ve uzun zamandan beri çalışmamış kas gruplarınızı sizleri yormadan, ağrılı bir süreç geçirmeden ; artık yaşam boyu devam edeceğiniz sağlıklı bir fitness hayatınıza hazırlamış oluruz. Düzenli egzersiz için sizden haftada 3 gün ve toplamda 90 dakikadan haftalık 4,5 saatinizi ayırmanızı istiyoruz.

2.

Yaşam Standartınızı Yükseltiyoruz

Bir çoğumuz yoğun iş hayatı içerisinde koşuşturmadan spor yaşantımızı ihmal ediyoruz. Spor yapmanın bizi daha çok yoracağı konusunda ki düşüncelerimizin hepsi doğru bilinen yanlışlardan biri.
Fitness egzersizleri sizi yormak yerine daha çok enerji kazanmanızı sağlayan aktivitelerdir, vücudunuzdan atacağınız her bir gram yağ ile kaslarınızı daha az yoracak daha az uyuyacaksınız giden fazla ağırlıklar yaşam kalitesinizi çok daha yukarı taşıyacaktır.

03
04

3.

Şekil Al !

Dambıl Kullanarak Ağırlık Eğitimi

Düzenli egzersiz doğru beslenme derken size özel programlar ile vücudumuz şekle girdi ama en önemlisi bunu koruyabilmek . bunun için koruma programımız devreye giriyor sağlıklı bir şekilde aldığımız sonuçları kısa zamanda sağlıksız bir şekilde geri vermemek için serbest ağırlık alanımızda dumbell setleri ile yapacağınız çalışmalar size uzun yıllar sağlıklı ve fit bir vücudun önünü açacaktır.